Değerler Eğitimi Kulübü "Arkadaşlık"

Tarih : 15.11.2014


Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğünün düzenlediği 'Değerler Eğitimi Kulübü' toplam 25 Bilgi Evi ve Kültür Merkezi olmak üzere eğitim toplantılarına tüm hızıyla devam ediyor. Değerler Eğitimi Kulübünde bu hafta Arkadaşlık konusu işlendi.

Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü'nün düzenlediği Değerler Eğitimi Kulübü, tüm Bilgi Evlerinde her cumartesi 15.00 ila 16.30 saatleri arasında eğitimlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Beşinci haftasına girdiğimiz Değerler Eğitimi Kulübünde 15 Kasım Cumartesi günü, Bilge Çocuklar ile ‘ARKADAŞLIK' konusu işlendi. Arkadaşlık konu başlığı ile Arkadaşlık Yolunda isimli kavram açıklaması ve Ayıdan Dost Olur Mu? hikayesi ile başlayan Değerler Eğitimi kulübü Ebu'd Derda(r.a.) örnek hayatı ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ile Hazreti Ebu Bekir'in yol arkadaşlığını anlatan Asr-ı Saadetten örnekler ile devam etti.

Her hafta farklı bir konu başlığı ile devam eden Değerler Eğitimi Kulübü'nde Bilge Çocuklar Şiir ve Etkinlikler, Eğlenceli Hikayeler, Zeka Soruları ve psikodrama etkinlikleri ile daha da eğlenceli vakit geçirmektedirler.

Ders sonunda Bilge Çocuklar ile söyleşi yapılarak onların bu haftaki ders hakkında ne öğrendiklerine dair fikirleri alındı. Ders sonunda Bilge Çocuklara Satranç Kitabı hediye edilerek bu haftaki ders tamamlandı.

Değerler Eğitimi Kulübü 22 Kasım Cumartesi günü 'SÖZÜNDE DURMAK' konu başlığı ile eğtimlerine kaldığı yerden devam edecek.