Değerler Eğitimi "Aileye Karşı Sorumluluk"

Tarih : 08.11.2014


Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğünün düzenlediği 'Değerler Eğitimi Kulübü' toplam 25 Bilgi Evi ve Kültür Merkezi olmak üzere eğitim toplantılarına tüm hızıyla devam ediyor.


Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü'nün düzenlediği Değerler Eğitimi Kulübü, tüm Bilgi Evlerinde her cumartesi 15.00 ila 16.30 saatleri arasında eğitimlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Dördüncü haftasına girdiğimiz Değerler Eğitimi Kulübünde 08 Kasım Cumartesi günü, Bilge Çocuklar ile 'AİLEYE KARŞI SORUMLULUK' konusu işlendi. Aileye Karşı Sorumluluk konusu bu hafta, konuyla alakalı Ailem ve Ben kavram açıklaması, İki Kardeş Hikayesi, Sultan 2.Murat Han'ın örnek aile hayatı, Asr-ı Saadetten ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)den örnekler ve 'Şu Köşe Mutluluk Köşesi Şu Köşe Mutsuzluk Köşesi' psikodrama örnekleri ile Aileye Karşı Sorumluluk bilinci kavratıldı. 

Ders sonunda Bilge Çocuklar ile söyleşi yapılarak onların bu haftaki ders hakkında ne öğrendiklerine dair fikirleri alındı. Ders sonunda Bilge Çocuklara aşure ikramı ile birlikte hediye olarak kitap ayıracı dağıtılarak bu haftaki ders tamamlandı.

Değerler Eğitimi Kulübü 15 Kasım Cumartesi günü 'ARKADAŞLIK' konu başlığı ile eğtimlerine devam edecek.