Değerler Eğitimi Kulübü Eğitimlerine Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Tarih : 01.11.2014


Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğünün düzenlediği 'Değerler Eğitimi Kulübü' toplam 25 Bilgi Evi ve Kültür Merkezi olmak üzere eğitim toplantılarına tüm hızıyla devam ediyor.


Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü'nün düzenlediği Değerler Eğitimi Kulübü, tüm Bilgi Evlerinde her cumartesi 15.00 ila 16.30 saatleri arasında düzenlenmektedir.   

Üçüncü haftasına girdiğimiz Değerler Eğitimi Kulübünde 01 Kasım Cumartesi günü 'ÇALIŞKAN VE SABIRLI OLMAK' konu başlığı ile Bilge Çocuklara 'Çalışan Kazanır' isimli makale okutularak Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v)'in, Hz.Eyüp Peygamber ve Fatih Sultan Mehmed Han'ın hayatından örneklerle çalışmanın ve sabrın önemine değinilmiştir.

Hikayeler ve örneklerle devam eden kulüpte Osmanlı Döneminin en önemli mimarı olan Mimar Sinan'ın hayatından çalışkanlık ve mesleğe saygı konularında alacağımız çok fazla ders olduğu anlatılmıştır.

Ders sonunda Bilge Çocuklar ile söyleşi yapılarak onların bu haftaki ders hakkında ne öğrendiklerine dair fikirleri alındıktan sonra her birine 'Meryem Sabrı Öğreniyor' kitapları ve kek-bisküvi meyve suyu ikramı ile ders tamamlanmıştır.

Değerler Eğitimi Kulübü 08 Kasım Cumartesi günü 'AİLEYE KARŞI SORUMLULUK' konu başlığı ile eğtimlerine devam edecektir.