En Eğlenceli Okul Sertifika Töreni

Tarih : 2014-09-12Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren "Bilge Çocuk Yaz Okulu'' 2014 yılı eğitim sezonunu tamamladı. 5 hafta süren eğitimler kapsamında, 96 öğrenci sertifikalarını alarak mezun oldu... 


Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren "Bilge Çocuk Yaz Okulu'' 2014 yılı eğitim sezonunu tamamladı. 5 hafta süren eğitimler kapsamında, 96 öğrenci sertifikalarını alarak mezun oldu. 

Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından bu yıl 5.si düzenlenen ve çocukların etkinlikler ile eğlenerek öğrenmelerini amaçlayan ‘Bilge Çocuk Yaz Okulu' kapanış programı gerçekleştirildi. 9-14 yaş arası Bilge Çocuklar düzenlenen etkinliklerde, Siyer, İngilizce, Kitap Okuma, Yazı Atölyesi, Münazara, İlmihal, Sağlık Bilgisi, Satranç, Ebru dersleri, Sinema, Basketbol, Geziler, Koro Çalışmaları, Eskimeyen Oyunlar ve Trafik Pisti Eğitimi gördüler. 5 hafta süren eğitim programının ardından 96 öğrenciye sertifikaları, düzenlenen bir törenle verildi. Ümraniye Belediyesi Mehmet Akif Kültür Merkezi'nde gerçekleşen törene Belediye Başkanı Hasan Can, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, eğitim gören çocuklar ve aileleri katıldı. 

Bilge Çocuk Yaz Okulu sertifika töreni, çocukların 5 hafta boyunca yaptıkları derslere ilişkin slâyt gösterisi ile başladı. Daha sonra program ilahi korosu, halk oyunları, güzel sözler, tiyatro gibi çeşitli gösteriler ile devam etti. 

Programa Ümraniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Mesut ÖZDEMİR, Sayın Türkan ÖZTÜRK, Sayın Av.Serap EŞİT ELVEREN ve değerli müdürlerimizden Kültür Müdürü Sayın Emre ERKOVAN ve Sayın Av.Özlem KOÇAK SÜREN teşrif ettiler. Programda ilerleyen saatlerde konuşmalarını yapmak üzere sahneye davet edilen Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Türkan ÖZTÜRK "Bilge Çocuk Yaz Okulu 5 sene önce başlayan bir programdı. Hayatın farklı noktalarında yorulan bedenlerin ve ruhların dinlenmesi için başlayan bir projeydi ve niyetimiz şuydu çocuklarımız yorulmak ve dinlenmek arasında gidip gelirken aynı zamanda birşeyler öğrensin. Görüyorum ki yine çok güzel işler başarılmış. Sayın Başkanım başta olmak üzere Sayın Müdürüme, değerli eğitmen arkadaşlarımı ve sevgili öğrencileri tebrik ediyorum. Başarınız mutluluğunuz daim olsun arkadaşlar.  " diyerek konuşmalarını tamamladı.

Daha sonra kürsüye davet edilen Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Av.Serap EŞİT ELVEREN ise konuşmalarında "Hepinize hayırlı günler diliyorum. Bugün burada olmaktan, gösterileri seyretmekten ve sizlerle birlikte olmaktan büyük keyif ve mutluluk duyuyorum. Kütüphane Müdürlüğümüzün yıllardır yaptığı bu güzel çalışmaların devamı olarak yine bir güzel etkinliğe daha imzasını atmış. Ben, hem okulların hem belediyemizde kütüphane müdürlüğünün ve diğer müdürlüklerimizin çocuklar ile düzenlediği etkinlikler çerçevesinde hep onlara "Bu çocuklar bizde olduğu müddetçe dünya bizden korksun" diyorum. Hepsi muhteşem yetenekler. Allah hepsinin bahtlarını yollarını açık etsin. Yeni eğitim öğretim döneminde de hepsine başarılar diliyorum." diyerek konuşmalarını tamamladı.

BAŞKAN HASAN CAN, "ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ BU ÜLKENİN YARINLARIDIR" 

Programa Ümraniye Belediyesi Başkanı Sayın Hasan CAN ve Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa KÜÇÜKKAPTAN teşrif ederek sahneye konuşmalarını yapmak üzere Sayın Hasan CAN davet edildi. Konuşmalarında "Bilge Çocuk Yaz Okulu sertifika töreninde bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ‘Bu yıl 5. kez düzenledikleri ‘Bilge Çocuk Yaz Okulu'nun, çocukların eğitim ve becerilerine büyük katkılar sağladığını söyledi.' Başkan Hasan Can, "2014-2015 eğitim ve öğretim yılının açılacağı pazartesi günü öncesinde Bilge Çocuk Yaz Okulumuzu kapatıyoruz. Bilgi evlerindeki çocuklarımız bu yaz programlar kapsamında gezdiler, eğlendiler, spor ve tatil yaptılar. Çocuklarımız ve gençlerimiz bu ülkenin yarınlarıdır. Gerçekleştirdiğimiz bu hizmetlerle onları bilgiyle donatıyoruz. Belediye olarak sağlıklı nesillerin yetişmesi noktasında üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz." dedi. çocuklara yönelik eğitim çalışmalarının olarak 10 yıldan bu yana sürdürdüğünü dile getiren Başkan Hasan Can; "Bilgi evlerimiz açıldıkça çocuklarımıza olan hizmetlerimizin sayısı da bir o kadar fazlalaşmaya başladı. Burada bulunan kulüplerimizle çocuklarımız sosyal cevre edinme şansı yakaladı. Belediye olarak ilk defa bu sene İzcilik Federasyonuyla işbirliği yapmak suretiyle de Hekimbaşı Spor Tesislerimizin karşısında kent ormanı içerisinde bulunan izcilik federasyonun kampına 100 öğrencilerimizi 1 hafta süreyle gönderdik. Belediye olarak her sene olduğu gibi bu senede kalemini, defterini ve çantasını alamayan öğrencilerimize ihtiyaçları doğrultusunda okul malzemelerini verdik. Bunların yanı sıra hükümetimiz ise göreve geldiği günden bu güne ders kitaplarını ücretsiz olarak öğrencilere dağıtıyor. Ben şimdiden başlayacak olan 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının tüm çocuklarımız için başarılı bir dönem olmasını diliyorum." dedi.

Program sonunda Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 5 hafta eğitim gören Bilge çocuklara sertifikalarını vererek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Programda daha sonra çocuklara sertifikalarını vermek üzere Sayın Başkan Yardımcıları ve Değerli Müdürlerimiz sahneye teşrif ettiler.

Program sonunda ise değerli öğretmenlerimiz çocukları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.