Bilge Çocuklar İngilizce ve İlk Yardım Dersinde

Tarih : 2014-09-04


Ümraniye Belediyesi Bilgi Evleri faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. Faaliyet kapsamında bu hafta Bilge Çocuklara yönelik Dumlupınar Kültür Merkezinde ve Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde İngilizce ve İlk Yardım eğitimleri verildi. 

Ümraniye Belediyesine bağlı Dumlupınar Kültür Merkezi ve Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezlerimizde Bilge Çocuklara yönelik faaliyetler tüm hızıyla devam etmektedir. Faaliyet kapsamında bu hafta Bilge Çocuklara yönelik İngilizce ve İlk Yardım eğitimleri verildi.  

Yaz tatilini, Bilgi Evlerine üye olan Bilge Çocuklar için daha verimli hale getiren Ümraniye Belediyesi, hem eğlenceli hem de faydalı etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.Bu kapsamda Dumlupınar Kültür Merkezinde İngilizce ve Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde ise İlk Yardım eğitimi gördüler.

İngilizce dersinde bulmacalar çözerek dikkat ve konstrasyon çalışmaları yapan Bilge Çocuklara ayrıca farklı yaş guruplarına uygun materyaller ile kimi zaman bireysel kimi zaman gurup halinde yarışmalar düzenlendi. 

Öğrencilere yönelik düzenlenen etkinliklerde Bilge Çocukların velileri ile de görüşülüp çocukların çalışmalarını nasıl ilerletmesi konusunda bilgilendirme yapılmaktadır. Böylelikle çocuklar ders dışı etkinliklerle de tanışma fırsatını yakalıyor ve bireysel farklılıklarını fark ederek eksikliklerin giderilmesi sağlanmaktadır. 

İlk Yardım dersinde stetoskop kullanmayı öğrenen Bilge Çocuklar acil durumlarda nasıl davranılması gerektiğini ve ne gibi önlemler alınması gerektiği hakkında bilgi sahibi oldular.