En Eğlenceli Okul Darıca Hayvanat Bahçesini Gezdi

Tarih : 2014-08-27


Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü'nün, 'Bilge Çocuklar' için düzenlemiş olduğu Yaz Okulu etkinleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında, bu hafta çocuklar Darıca Hayvanat Bahçesini gezdiler...  


Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu En Eğlenceli Okul etkinlikleri son sürat devam ediyor. Üçüncü haftasına girdiğimiz En Eğlenceli Okul, bu hafta Türkiye'nin en fazla hayvan türünü barındıran Darıca Hayvanat Bahçesini gezdi.  

En Eğlenceli Okul etkinliklerinde çocuklar ilk etapta Florya Akvaryum gezisine katılarak denizde yaşayan ve farklı ülkelerden getirilen deniz canlılarını gözlemlemişlerdi. Ümraniye Belediyesinin servis araçlarıyla servis sorumluları eşliğinde Bilgi Evlerinden alınan çocuklar, gezinin ikinci etabında soluğu 1453 Panorama müzesinde almışlardı. Üçüncü haftasına girdiğimiz En Eğlenceli Okul, gezinin üçüncü etabını Darıca Hayvanat Bahçesini gezerek tamamladı. 

Türkiye'nin en fazla hayvan türünü barındıran Darıca'da Bilge Çocuklar, birçok hayvanı tanıma fırsatı buldu. Hem eğlenip hem öğrenerek gönüllerince bir gün geçiren öğrenciler, parkın içerisinde yer alan oyun alanlarında oyunlar oynayarak enerjilerini attı.  

Keyifli ve eğlenceli gezi, çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu. Ümraniye Belediyesinin sorumlular eşliğinde servis araçlarıyla alınan çocuklar gezi sonrası tekrar sorumlular eşliğinde alındıkları Bilgi Evlerine bırakıldılar.