En Eğlenceli Okul Çevre Semineri ve Trafik Eğitim ParkurundaBilge Çocukların En Eğlenceli Okulu tüm hızıyla devam ediyor. Bilge Çocuklar 15 Ağustos Cuma günü çevre semineri ve trafik eğitim parkında etkinliklere katıldılar.

Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğünün düzenlediği En Eğlenceli Okul tüm hızıyla devam ediyor. 11 Ağustos Pazartesi günü başlayan Yaz Okulu, bir yandan eğitimlerine devam ederken bir yandan da etkinlikler düzenlemektedir.

Ümraniye Belediyesinin servis araçlarıyla Bilgi Evlerinden alınan çocuklar 15 Ağustos Cuma günü Basketbol, Trafik Eğitimi, İlkyardım ve Çevre Semineri etkinliklerine katıldılar.

Ümraniye Belediyesi ve İSTAÇ A.Ş. nin birlikte yürüttüğü Çevre ve Geri Kazanımı Seminerinde, geri dönüşüm atıkları hakkında bilgi alan çocuklar naylon, pil gibi zararları atıkların doğaya olan zararları hakkında bilgi edinirken geri dönüşümün doğaya olan katkısını öğrenmiş oldular.

Etkinliklere trafik eğitim parkında devam eden Bilge Çocuklar trafikte emniyet kemerinin önemini ve trafikte nasıl davranılması gerektiği eğitimini aldıktan sonra trafik eğitim parkurunda görevliler eşliğinde ve kontrolünde araç kullanan çocuklar derste gördükleri eğitimin tatbikatını uygulamış oldular.