Yazın En Eğlenceli Okulu Başladı

Tarih : 2014-08-11
Ümraniye Belediyesi tarafından En Eğlenceli Okul kapsamında düzenlenen Bilge Çocuk Yaz Okulu, 2 Kültür Merkezinde eğitimlerine başladı...
-

Yaz Okulu boyunca çocuklara uzman öğretmenler tarafından Edam Yayınlarının Ahlak, Siyer, İlmihal ve ayrıca İngilizce, Satranç, Kitap Okuma, Eskimeyen Oyunlar, Bilgisayar, Skeçler ve Koro Çalışmaları, Atölye Çalışmaları ( Ebru-Cam Boyama-Pasta Yapımı-Dikiş-Takı Tasarım ), Karate ve Basketbol, Trafik Eğitim, İlkyardım eğitimleri verilmektedir.

5 hafta boyunca Çarşamba günleri, gezdikçe bilgi birikimi, iletişim gücü ve gönüllülük bilinci artan, kendini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen bir gençlik yetiştirmek amacıyla Florya Akvaryum, 1453 Panorama ve Darıca Hayvanat Bahçesine, kültürel geziler düzenlenmektedir.

3.-8. Sınıfa giden çocuklara hitap eden programda 3. 4. ve 5. Sınıflar Mehmet Akif Kültür Merkezinde 6. 7. ve 8. sınıflar Aliya İzzet Begoviç Kültür Merkezinde eğitim görmektedir.

Ümraniye Belediyesine ait servis araçlarıyla Bilgi Evlerinden sorumlular eşliğinde alınan çocuklar son ders zili çaldıktan sonra tekrar servis sorumluları eşliğinde alındıkları Bilgi Evlerine bırakılmaktadır.