Bu tablolar tam yemelik…

İngiliz sanatçı Karl Warner’ın sadece yenilebilir materyaller kullanarak oluşturduğu tabloların Londra’daki Ripley’s Müzesi’nde sergileneceği açıklandı...

 

 

 

 

İngiliz sanatçı Karl Warner’ın sadece yenilebilir materyaller kullanarak oluşturduğu tabloların Londra’daki Ripley’s Müzesi’nde sergileneceği açıklandı.

Warner’ın aralarında Londra ufuk çizgisinin “leziz” bir versiyonunun da bulunduğu manzaraları sadece çikolata, şeker, sebze-meyve ve et ürünlerini birbirine iğneleyerek ya da yapıştırarak oluşturduğu bildirildi.

Yenmesin diye güvenlik önlemi alınacak

Her tabloyu oluşturmak için haftalarca yiyeceklerle deneme yapan sanatçının ‘Crockerville’ adlı eserinin de Ripley’s Müzesi’nin yakınlarındaki Picadilly Circus metro istasyonunda sergileneceği belirtildi. Yetkililer yaklaşık 2 bin çikolata ve kurbiye parçası ile oluşturulan esere kimsenin dokunmaması ve “yememesi” için güvenlik önlemleri alacaklarını açıkladı.

Garip eserler müzesi

Londra’daki Ripley’s Müzesi’nde şu anda Warner’ın yenilebilir tablolarının yanı sıra Cambridge Düşesi Kate Middleton’un tuvalin farklı renklerdeki rujlarla öpülmesi ile yapılmış bir tablosu, gerçek boyutlarda örülmüş bir Ferrari ve Amazon ormanlarından getirilmiş ‘küçültülmüş kafatasları’ da sergileniyor.

KAYNAK: Hürriyet